Çempionlar Liqasının təqvimi açıqlanıb
  • İDMAN

  • 10:49 30 Avqust 2019

Çempionlar Liqasının təqvimi açıqlanıb

Çempionlar Liqasında qrup mərhələnin təqvimi açıqlanıb.

APA-nın məlumatına görə, UEFA qitəni ən nüfuzlu klub turnirinin oyunlarının vaxtını müəyyənləşdirib.

8 qrupda mübarizə aparacaq 32 komanda sentyabrın 17-də yarışa start verəcək. 6 tur ərzində 96 matç keçiriləcək. Qrup oyunları dekabrın 11-də yekunlaşacaq.

Qeyd edək ki, mövsümün final oyunu mayın 30-da Türkiyənin İstanbul şəhərində baş tutacaq.

Çempionlar Liqası
Qrup mərhələsi

I tur
17 sentyabr, çərşənbə axşamı

E: Napoli - Liverpul, Zalsburq - Genk
F: İnter - Slaviya (18:55), Borussiya D - Barselona
G: Lion - Zenit (18:55), Benfika - Leypsiq
H: Çelsi - Valensiya, Ayaks - Lill

18 sentyabr, çərşənbə

A: Brügge - Qalatasaray (18:55), PSJ - Real
B: Olimpiakos - Tottenhem (18:55), Bavariya - Srvena Zvezda
C: Şaxtyor - Mançester Siti, Dinamo Z - Atalanta
D: Atletiko - Yuventus, Bayer - Lokomotiv


II tur
1 oktyabr, çərşənbə axşamı

A: Real - Brügge (18:55), Qalatasaray - PSJ
B: Tottenhem - Bavariya, Srvena Zvezda - Olimpiakos
C: Atalanta - Şaxtyor (18:55), Mançester Siti - Dinamo Z
D: Yuventus - Bayer, Lokomotiv - Atletiko

2 oktyabr, çərşənbə

E: Genk - Napoli (18:55), Liverpul - Zalsburq
F: Slaviya - Borussiya D (18:55), Barselona - İnter
G: Zenit - Benfika, Leypsiq - Lion
H: Valensiya - Ayaks, Lill - Çelsi


III tur
22 oktyabr, çərşənbə axşamı

A: Brügge - PSJ, Qalatasaray - Real
B: Tottenhem - Srvena Zvezda, Olimpiakos - Bavariya
C: Şaxtyor - Dinamo Z (18:55), Mançester Siti - Atalanta
D: Atletiko - Bayer (18:55), Yuventus - Lokomotiv

23 oktyabr, çərşənbə

E: Zalsburq - Napoli, Genk - Liverpul
F: İnter - Borussiya D, Slaviya - Barselona
G: Leyptsiq - Zenit (18:55), Benfika - Lion
H: Ayaks - Çelsi (18:55), Lill - Valensiya


IV tur
5 noyabr, çərşənbə axşamı

E: Liverpul - Genk, Napoli - Zalsburq
F: Barselona - Slaviya (18:55), Borussiya D - İnter
G: Zenit - Leypsiq (18:55), Lion - Benfika
H: Çelsi - Ayaks, Valensiya - Lill

6 noyabr, çərşənbə

A: PSJ - Brügge, Real - Qalatasaray
B: Bavariya - Olimpiakos (18:55), Srvena Zvezda - Tottenhem
C: Dinamo Z - Şaxtyor, Atalanta - Mançester Siti
D: Lokomotiv - Yuventus (18:55), Bayer - Atletiko


V tur
26 noyabr, çərşənbə axşamı

A: Qalatasaray - Brügge (18:55), Real - PSJ
B: Tottenhem - Olimpiakos, Srvena Zvezda - Bavariya
C: Mançester Siti - Şaxtyor, Atalanta - Dinamo Z
D: Lokomotiv - Bayer (18:55), Yuventus - Atletiko

27 noyabr, çərşənbə

E: Liverpul - Napoli, Genk - Zalsburq
F: Barselona - Borussiya D, Slaviya - İnter
G: Zenit - Lion (18:55), Leypsiq - Benfika
H: Valensiya - Çelsi (18:55), Lill - Ayaks


VI tur
10 dekabr, çərşənbə axşam
ı

E: Napoli - Genk (18:55), Zalsburq - Liverpul (18:55)
F: Borussiya D - Slaviya, İnter - Barselona
G: Benfika - Zenit, Lion - Leypsiq
H: Çelsi - Lill, Ayaks - Valensiya

11 dekabr, çərşənbə

A: PSJ - Qalatasaray, Brügge - Real
B: Bavariya - Tottenhem, Olimpiakos - Srvena Zvezda
C: Şaxtyor - Atalanta (18:55), Dinamo Z - Mançester Siti (18:55)
D: Atletiko - Lokomotiv, Bayer - Yuventus

Qeyd: qrup mərhələsinin bəzi oyunları Mərkəzi Avropa vaxtı ilə 18:55-də, digər matçları 21:00-da başlayacaq.

1/8 final

Püşkatma: 16 dekabr

İlk oyunlar: 18/19 və 25/26 fevral

Cavab oyunları: 10/11 və 17/18 mart

1/4 final

Püşkatma: 20 mart

İlk oyunlar: 7/8 aprel

Cavab oyunları: 14/15 aprel

Yarımfinal

Püşkatma: 20 mart
İlk oyunlar: 28/29 aprel
Cavab oyunları: 5/6 may

Final

30 may

İstanbul. Atatürk Olimpiya Stadionu

ONA

Teqlər: Çempionlar liqası

OXŞAR XƏBƏRLƏR